Conference

Projects visualization: BIM and Linear Planning

Marriott Hotel Warsaw

Report, thanks and photos

Thanks

We would like to thank our guests for their presence at the conference, speakers for conducting presentations and partners for their support.
We believe that the talks provided to participants priceless and valuable knowledge and inspiration to improve their own practices. We invite See the photos from the event, presentations and videos that emerged during the event.

Report from the Conference

W dniu 16. Października w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się konferencja branżowa pt. „Wizualizacja projektów: BIM i planowanie liniowe”, zorganizowana przez DAT Computer Concepts. Głównym sponsorem konferencji był Autodesk. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób, były to osoby z różnych gałęzi przemysłu, zarówno z sektora państwowego jak i prywatnego – od projektantów i architektów przez inżynierów, kierowników projektów i informatyków, na przedstawicielach zarządów i właścicielach firm kończąc.

Wszyscy prelegenci demonstrowali benefity, jakie przynosi BIM, omawiając przykłady wdrożeń w Polsce i za granicą. Były to osoby z różnych krajów oraz środowisk, co pokazywało uniwersalność technologii.

Z rodzimej gamy rozwiązań DAT CC zaprezentowana została Oracle Primavera z punktu widzenia EPC i właścicieli firm. Nie zabrakło wprowadzenia i objaśnienia, na czym polega planowanie z BIM, czyli prezentacja o 4D BIM oraz zalety tej metodyki. Uczestnicy mieli okazję również poznać BIM od strony koncepcyjnej dzięki dr. Tomaszowi Wiatrowi – wykładowcy na Politechnice Poznańskiej. Duże wrażenie wywarła prezentacja przedstawiająca BIM w Singapurze, defekty wdrożeniowe oraz wagę technologii mobilnych, prowadzona przez Eugene Low. Ważna była też prezentacja dedykowana wizji BIM oraz jakie rozwiązania do tego potrzebne posiada Autodesk 360 Field. Była mowa również o największych projektach na świecie, jak Bosphorus Bridge czy King Abdullah Financial District (Tekin Guvercin, DAT CC). Dużo pytań wśród uczestników wywołała demonstracja Oracle Unifier – kompleksowe oprogramowanie do zarządzania projektami i procesami w przedsiębiorstwie. Zespół z firmy Skanska opowiedział uczestnikom o swojej współpracy z DAT CC, w jaki sposób wykorzystują BIM i czym dla nich jest, o innych nowoczesnych technologiach, z których korzysta Skanska np. drony czy urządzenia mobilne. Ponadto zainteresowaniem cieszyła się prezentacja przedstawiająca proces budowy II Linii warszawskiego metra (Mazhar Basa, Gulermak), z czym zmagali się wykonawcy, jak tego typu projekty wymagają elastycznego i kreatywnego podejścia. Zaprezentowane zostały też narzędzia Autodesk (Navisworks oraz Revit), Project Tracker i rozwiązania Trimble (w tym TILOS).

Na zakończenie oficjalnej części odbyło się losowanie nagród – specjalistycznych szkoleń, po czym można było odetchnąć po intensywnym dniu na imprezie networkingowej w Panorama Bar na 40 piętrze Hotelu Marriott. W luźniejszej atmosferze odbyły się pokazy taneczne, rozdanie nagród za szczególne i wybitne osiągnięcia w aspekcie projektowym dla firm: Skanska, Rafako, Gulermak oraz Astaldi. Wszystko to w towarzystwie pięknej, nocnej panoramy Warszawy.

Video

3 Köprünün 3D Animasyon filmi yayinda

Riyadh Metro Rail System - World Class Design

King Abdullah Financial District by Henning Larsen Architects

King Abdullah Financial District (KAFD)

30-Story Building Built In 15 Days (Time Lapse)

Agenda

Time Presenter Role & Company Country Topic
9:00-9:30
9:30-9:40
9:40-9:55
09:55-10:15
10:15-10:35
10:35-11:05
11:05-11:25
11:25-11:45
11:45-12:05
12:05-12:25
12:25-12:45
12:45-13:45
13:45-14:05
14:05-14:35
14:35-15:05
15:05-15:35
15:35-15:55
15:55-16:10
16:10-17:00
17.00-17.30
Register 
Iwona Bogucka
Łukasz Tonecki
Max Carruthers
Tony Banks
Coffee Break
Tomasz Wiatr
Eugene Low
Przemysław Nogaj
Tekin Guvercin
Alan Sharp
Lunch
Dariusz Morawski
Skanska Team
Mazhar Basa
Break 
Andrzej Samsonowicz
Andrew Willard
Sesja Demo
End
Register 
Managing Director (DAT CC)
Sales Director (DAT CC)
Int.Channel Manager (Elecosoft)
Director (Oracle Primavera)
Coffee Break
Lecturer (Poznan Univ. of Tech.)
Director (Crown Systems)
Territory Sales Executive (Autodesk)
President (DAT CC & FND)
Business Area Director (Trimble)
 Lunch
Project Director (DAT CC)
 Skanska Team
Planing and Controling Manager (Gulermak)
Break
Application Engineer (Autodesk)
Director (Willmer Limited)
Wybranych rozwiązań
End
Register 
Poland
Poland
UK
UK
Break
Poland
 Singapore
Poland
Turkey
USA
Lunch
Poland
Poland
Turkey
Break
Poland
UK
End
Register 
Opening Speech
DAT CC business solutions
 ASTA BIM
Primavera for Construction Industry-EPC & Owners Perspective
 Coffee Break
3D & 4D Project Management
BIM implementation
BIM 360™ Field
World Wide Mega Construction Projects Implementations
Tilos Linear Planning
Lunch
Oracle Unifier
BIM and best practices
How Warsaw Metro 2nd Line planned & executed successfully
Break
How to move from 3D to 4D
sCurves made easy
Asta, Tilos, Unifier, Isetia
End

18.00 – 22.00

DAT CC PANORAMA BAR NETWORKING PARTY

Drinks, Snacks, Special artistic performance

Presenters

 • Alan Sharp
  Alan Sharp Business Area Director (Trimble)
 • Andrew Willard
  Andrew Willard Director (Willmer Limited)
 • Andrzej Samsonowicz
  Andrzej Samsonowicz Application Engineer (Autodesk)
 • Dariusz Morawski
  Dariusz Morawski Project Director (Dat CC)
 • Eugene Low
  Eugene Low Director (Crown Systems)
 • Iwona Bogucka
  Iwona Bogucka Managing Director (DAT CC)
 • Łukasz Tonecki
  Łukasz Tonecki Sales Director (Dat CC)
 • Max Carruthers
  Max Carruthers Int.Channel Manager (Elecosoft)
 • Mazhar Basa
  Mazhar Basa Planing and Controling Manager (Gulermak)
 • Przemysław Nogaj
  Przemysław Nogaj Territory Sales Executive (Autodesk)
 • SKANSKA Team
  SKANSKA Team 1-Aneta Cichy
  2-Aleksander Szerner
  3-Maciej Smoliński
 • Tekin Guvercin
  Tekin Guvercin President (DAT CC & FND)
 • Tomasz Wiatr
  Tomasz Wiatr Lecturer (Poznan University of Technology)
 • Tony Banks
  Tony Banks Strategic Engagement Director (Oracle Primavera)

Description

Międzynarodowa Konferencja DAT Computer Concepts: Wizualizacja projektów: BIM i planowanie liniowe

Jeżeli jesteś dyrektorem lub kierownikiem projektów/kontraktów/kontrolingu/pmo, członkiem zarządu/właścicielem firmy konstrukcyjno-budowlanej, inżynierem budowy, architektem albo planerem, ta konferencja jest dla Ciebie!
Odpowiemy na takie pytania jak:

·         Dlaczego ważne jest wizualizowanie projektów budowlanych i infrastrukturalnych

·         Czym jest BIM (Building Information Modeling)

·         Jakie są najefektywniejsze narzędzia do zarządzania projektami

·         Jak najskuteczniej kontrolować realizację projektu

·         Z czym wiąże się wdrażanie nowych technologii

·         Jak płynnie przejść z fazy projektowej do realizacji

·         W jaki sposób planowanie liniowe pozwoli utrzymać pełną kontrolę nad projektem

Dlaczego BIM staje się taki ważny?

-Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 5 lat BIM stanie się standardem również w Polsce (T. Guvercin)

Ponadto Unia Europejska zmierza ku temu, aby BIM stał się obowiązkową metodologią stosowaną przy zamówieniach publicznych.

Dlaczego firmy obawiają się BIM? Gdyż panuje powszechne przekonanie, że to skomplikowana i droga technologia, której wdrożenie jest pracochłonne.

Wcale nie musi tak być, przy implementacji dostosowanej do zaawansowania organizacji i faktycznych potrzeb oraz rzeczywistych możliwości późniejszej obsługi wdrożenie BIM odbywa się płynnie, nawet w jeden dzień!

Światowe trendy

„Podążamy za światowymi trendami w zarządzaniu projektami i wpływamy na rozwój polskiej branży projektowej” – Tekin Guvercin – tym razem przybliżymy polskiemu budownictwu to, co w krajach jak USA, Wielka Brytania czy Singapur jest już standardem – Technologię BIM, pod wieloma jej aspektami. BIM (ang. Building Information Modeling), składa się z wielu komponentów, niemniej jednak najważniejszy jest wirtualny model 3D oraz zapisane w nim informacje. Mogą one dotyczyć najróżniejszych aspektów, np. materiałów, z których wykonane są poszczególne elementy, ich kosztów, ilości, ale także nasłonecznienia, zużycia energii czy żywotności żarówek. Technologia może być wykorzystywana na wszystkich etapach powstawania budynku, poczynając od projektowania, poprzez budowę, na zarządzaniu i kompleksowym utrzymaniu kończąc. Jej potencjalnymi użytkownikami są przede wszystkim architekci, konstruktorzy, projektanci i inwestorzy. Spójność informacji oraz łatwość ich przepływu, pozwalające na skuteczne eliminowanie błędów planistycznych czy wychwytywanie niezgodności, sprawiają, że BIM staje się międzynarodowym standardem realizacji inwestycji.

Planowanie liniowe

Ponieważ projekty infrastrukturalne zupełnie się różnią od projektów kubaturowych, wizualizacja przestrzenna jest dla nich jeszcze bardziej ważna. Muszą one, bowiem być bardzo precyzyjnie zaplanowane choćby ze względu na ogromną liczbę czynników mających wpływ na ich realizację, mobilność ekip budowlanych czy strategiczne znaczenie inwestycji, często w skali kraju.

Zestawienie na jednym diagramie osi czasu oraz odległości, na czym bazuje planowanie liniowe, powoduje, że ten typ zarządzania świetnie się sprawdza przy budowie takich obiektów, jak autostrady, tunele, rurociągi, linie kolejowe. Z pomocą przychodzi dodatkowo oprogramowanie TILOS (ang. Time-LOcation Scheduling), które może być wykorzystywane na każdym etapie budowy, od początkowego projektowania po zakończenie realizacji inwestycji. Dzięki możliwości harmonogramowania tak szczegółowego, jak tylko jest to potrzebne, uzyskuje się plany ogólne lub szczegółowe „rozrysowane” z dokładnością do minuty i kilometra.

DAT CC może wdrożyć BIM nawet w, przysłowiowy, jeden dzień – w zależności od stopnia złożoności, ilości i wymiarów planów Klienta.

Sponsor and Partners

Exclusive sponsor

Organizer

dat-logo fnd_logo

 

Honorary partner

OIGD

Education Partner

2LogoWZ12223

Media patronage

Infrastruktura_logonn   bilma   bimblog_logo

Technological Partners

Contact Us

Send us a massage

Not readable? Change text. captcha txt