The Most Complete Estimating Software Globally

Rozbudowane oprogramowanie kosztorysowania, które pozwala na bardziej wydajną, dokładną i opłacalną pracę

Czym jest CostOS?

Poprzez połączenie tradycyjnych metod szacowania z BIM 3D, 2D i GIS, CostOS to potężne oprogramowanie do szacowania, które pozwala na bardziej wydajne, dokładne i opłacalne sposoby pracy. Od wykonalności lub planu kosztów aż po szczegółowe oferty na jednej platformie.

CostOS jest dostępny w trzech opcjach

Chmura

ENTERPRISE

STANDALONE

Moduły BIM & GIS

CostOS w pełni obsługuje BIM

Technologia BIM jest w samym sercu CostOS od samego początku i jest tym samym, zintegrowaną i standardową funkcjonalnością. Brak linków, importów itp.

Pozwala to na pobranie ilości bezpośrednio z BIM, w bardzo prosty, ale wizualny sposób. Wystarczy przejść przez model, auto-select elementów, powiązać je z pozycjami z bazy danych (lub utworzyć nowe), kliknąć i produkować w pełni opisane, zmierzone i wycenione rachunki, bezpośrednio z modelu BIM do BILL do BID w prostych krokach.

Jest tak, ponieważ CostOS już przechowuje zależność między klasami modelu i pozycjami bazy danych koszty, jako otwarte dane standardowe formatu IFC. CostOS BIM można stosować bez względu na narzędzia projektowania BIM wykorzystywane do tworzenia modelu.

Dzięki technologii CostOS BIM, to co widzisz jest tym, co można oszacować. Jako, że elementy modelu są wybierane i zmierzone, CostOS zapewnia, że żaden element nie jest pominięty.

Ponadto CostOS ma potężny parametryczny silnik, w połączeniu z BIM, umożliwia szybką i dokładną wycenę mniej niż w pełni szczegółowych modeli BIM. Ponadto, pozwala na optymalizację projektu i szybką identyfikację najbardziej odpowiednich materiałów i metod budowlanych. Inteligentny, zestawy parametrów może być budowany i stosowany do elementów BIM.

Moduły 2D

CostOS 2D Ekstrakcja

CostOS 2D Ekstrakcja, jest to markowy Moduł Nomitech, który jest zintegrowany z CostOS. Kluczowe cechy CostOS 2D to:

 • Obsługuje pomiary na PDF, TIFF, JPEG, DWG, DXF i DGN
 • Jest wielo-użytkownikowy i umożliwia pracę wielu ekspertów na tych samych projektach
 • Produkuje dokument analityczny pomiarów, włącznie z obliczeniami wykonanymi ( podzielony na trójkąty lub w postaci kształtowej Basic)
 • Wspiera definicję pomiarów niestandardowych, takich jak obszar przewodów, prętów zbrojeniowych stropu i wszelkich pomiarów.
 • Ilości są w pełni zsynchronizowane z BoQ / Estimate
 • Ilości mogą być związane z modelami parametrycznymi CostOS.

On-Screen Takeoff poprzez On Center

Oprócz CostOS 2D, CostOS Estimating jest również zintegrowany z Takeoff On-Screen z On Software Center.

Sektory

Szacowanie wielopoziomowe

Architektura, Inżynieria, Budownictwo

Jeżeli jesteś generalnym podwykonawcą, konsultantem, QS lub Właścicielem projektu, CostOS jest jedynym rozwiązaniem do szacowania i zarządzania ilością, jakie będzie Ci kiedykolwiek potrzebne.

Oil & Gas

Projekty Oil & Gas mogą być bardzo wymagające, jeśli chodzi o szacowanie. Szacujący często muszą dostarczyć koszty i budżety w ograniczonych ramach czasowych.

Inżynieria, zamówienia publiczne i budownictwo

Wyceniaj tysiące przedmiotów i zarządzaj znaczną ilością danych z łatwością. Importuj / Eksportuj lub Kopiuj / Wklej duże listy sprzętu i łatwo zarządzaj ich zmianami. Grupuj, sortuj, filtruj dane dotyczące kosztów, roboczogodzin.

Górnictwo

CostOS oferuje unikalne rozwiązania dla sektora górniczego. Niektóre obszarów górniczych, w których nasi klienci korzystali z CostOS dziś obejmują metale szlachetne, metale nieszlachetne (koncentratory, Hydrometalurgia), rudy żelaza, uranu, metali ziem rzadkich, węgiel i szeroką gamę innych surowców.

Wyróżniki CostOS

Nowoczesna technologia oraz Interfejs użytkownika

Bardzo głęboka możliwości szacowania

Codzienne narzędzia Embedded 2D, BIM & GIS Miejsca startu

Mocny silnik parametryczny

Inteligentne konfekcjonowane, 2D, BIM & GIS pomiary w locie

Porównania do rysowania i BIM

Automatyczna wycena elementów Excel & Zarządzanie Rewizjami

Zarząd może nadzorować postęp zewsząd

Co o CostOS mówią użytkownicy?

 • "Byłem pod wrażeniem CostOS po raz pierwszy widziałem to i im więcej widziałem tym większe wrażenie to mnie wywarło. Jest to prawdziwie innowacyjny interfejs kosztorysowania do BIM, który zintegruje koszt (tzw 5-ty wymiar) do BIM projektu. Cieszymy się, że baza BCIS kosztów zasobów będzie dostępna do pracy z CostOS. Ta inicjatywa jest częścią naszych starań, aby udostępnić wszystkie nasze ceny i koszty danych BIM w przyjaznej formie."

  Joe Martin Dyrektor wykonawczy w BCIS, RICS
 • "Oracle oceniana rozwiązania do szacowania dostępne na całym świecie a Nomitech CostOS wyszedł daleko przed konkurencję w wielu kluczowych obszarach. Główne wyróżniki z CostOS zawierają głęboką integrację z Oracle Primavera P6, 100% BIM z graficzną interpretacją zarówno budynku i projektów liniowych. Rozwiązanie zostało szybko przyjęte przez naszych klientów budowlanych i są już widzą wartość płynącą z tego strategicznego partnerstwa."

  Steve Dunwell Wice Prezes w Oracle
 • "W końcu, odpowiednie oprogramowanie do szacowania. Przeglądaliśmy wiele pakietów oprogramowania, ale żaden nie dał nam tego czego szukaliśmy aż pojawił się CostOS. W definiowanych przez użytkownika kolumnach mamy możliwość dostosować dokładnie to, co nam potrzebne. Ponadto, mamy możliwość bezproblemowego współdziałania z Primavera P6 jako bonus. Wygląd i sposób używania typu Excel sprawia, ze system jest prosty w obsłudze.”

  Brian Edwards Estimating Manager w GHD
 • "Najlepszy System 5D BIM do szacowania. Próbowaliśmy wielu narzędzi szacujących BIM na rynku i tylko CostOS był w stanie sprostać wymaganiom codziennego szacowania kosztów, przy jednoczesnym ułatwianiu startu z wielu modeli BIM. Plusy: Jest zbyt wiele, aby przejść. Główne korzyści, w tym zdolność do cross-kodowania pojedńczej stawki do wielu metod pomiaru; szacowanie gdzie jest to wymagane; wbudowany arkusz kalkulacyjny; linki do Primavera; Ma doskonały 2D start do pdf i produkcja kwantów DWG; dobrze zorganizowana baza danych dla stawek zasobów; wiele kolumn i rozszerzanie opcji cenowych; mogą być wykorzystane do tworzenia zestawów kosztów, które umożliwiają automatyczny start modeli BIM, dopasowane do stopy baz danych. Wady: Przy tak wielu opcji konfiguracyjnych, trzeba będzie poświęcić nieco czasu na przyzwyczajenie się do wielu funkcji, dzięki czemu można utworzyć przepływ pracy, który odpowiada Twoim potrzebom."

  Ahmed Zghari MRICS BIM Cost Manager w HC QS
 • "Użycie i integracja. Doskonałe oprogramowanie, szczególnie w porównaniu do innych firm. Łatwa interakcja z Excel i podobne funkcjonalności. Funkcja zespołów wyróżnia go z tłumu, łącząc ilości i koszty produkcji w jeden łatwo konfigurowalny obiekt"

  Tom James Dyrektor w Lightos Ltd

Umów się na prezentację

Contact Us

Send us a massage

Not readable? Change text. captcha txt